AKTUALNOŚCI

III Akademia Energooszczędności!

Uczymy, rozwijamy, dzielimy się doświadczeniem!W listopadzie tego roku odbędą się VI Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych, organizowane przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt - twórcę idei pasywności. Ta międzynarodowa impreza jest doskonałą okazją do zaprezentowania nie tylko pierwszego i do tej pory jedynego certyfikowanego domu pasywnego w Polsce, ale także przekazania wiedzy dotyczącej coraz prężniej rozwijającego się budownictwa energooszczędnego.W ramach Dni Domów Pasywnych odbędzie się III Akademia Energooszczędności (5 listopad) oraz Targi Budownictwa Energooszczędnego (6-7 listopad). Jest to już trzecia akademia organizowana przez nasze biuro projektowe, podczas której skoncentrowaliśmy praktyczną wiedzę i doświadczenie wielu specjalistów w branży budownictwa energooszczędnego, a także związane z nim nowe technologie oraz zagadnienia prawne. Współorganizatorem Akademii jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który z tej okazji ogłosił konkurs na najlepszą pracę magisterską dotyczącą nowatorskich rozwiązań technologicznych propagujących energooszczędność i ekologię, spośród studentów dolnośląskich uczelni. To wymierny efekt dotychczasowych, skutecznych działań m.in. naszego biura zaszczepienia także w Polsce proekologicznego myślenia, realizujący się w postaci młodej kadry naukowców i specjalistów z branży szeroko rozumianej energooszczędności.Celem organizowanej przez Lipińscy Domy III Akademii Energooszczędności oraz Targów Budownictwa Energooszczędnego jest promowanie dobrych praktyk w budownictwie - od projektu, po realizację. Wspólnie ze specjalistami dokonamy analizy nowych technologii i systemów oraz ich uzasadnienia ekonomicznego.Uczestnicy Akademii otrzymają, między innymi, odpowiedzi na pytania:  • jak praktycznie wykorzystać rozwiązania zmniejszające zużycie energii?

  • jak pozyskać energię alternatywną do poprawy bilansu cieplnego budynku?

  • jak prawidłowo oszacować nakłady inwestycyjne na dom energooszczędny, aby zwróciły się jak najszybciej


Zaproszeni goście opowiedzą także o wykorzystaniu nowych technologii w budownictwie, oraz o tym:  • jak nie utracić zakładanych znakomitych parametrów zapotrzebowania na ciepło, poprzez zlekceważenie negatywnego wpływu mostków termicznych?

  • jak dobór nowoczesnych systemów grzewczych wpływa na realne koszty ogrzewania?

  • jak połączyć dobre parametry materiałów izolacyjnych z wytrzymałością materiałów konstrukcyjnych?


Wykładowcami podczas Akademii Energooszczędności będą między innymi:


dr Szymon Firląg – specjalista d.s. budownictwa pasywnego i energosozczednego, Instytut Budynków Pasywnych przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii, twórca polskiej wersji programu PPHP do obliczeń budynków pasywnych pod kierunkiem Passivhaus Institut Darmstadt

mgr inż. Jerzy Żurawski - audytor Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, CEM (Certified Energy Manager), audytor UE

dr Jarosław Gniazdowski - Uniwersytet Zielonogórski, Prezes lubuskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
dr inż. arch. Ludwika Juchniewicz - Lipińska - Lipińscy Domy
dr inż. arch. Miłosz Lipiński - Lipińscy Domy

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem całego wydarzenia.


Pobierz plik

Program III Akademii Energooszczędności


WIĘCEJ    WRÓĆ

Dom, domy, projekty domów

Polecane projekty domów

Design 2006 © DeSER Designers Group