AKTUALNOŚCI

IV Akademia Energooszczędności

24-25 września 2010r. Hala Stulecia we Wrocławiu

Zapraszamy na tegoroczną Akademię Energooszczędności, która odbędzie się już we wrześniu w ramach Targów Budownictwa Ekologicznego BUD-ECO 2010 we wrocławskiej Hali Stulecia.
Ta międzynarodowa impreza jest doskonałą okazją do zaprezentowania ekologicznego aspektu budownictwa energooszczędnego, który od paru lat zyskuje w Polsce znaczne już rzesze zwolenników.


Jest to już czwarta akademia organizowana przez nasze biuro projektowe, podczas której zaprezentujemy praktyczną wiedzę i doświadczenie specjalistów w branży budownictwa energooszczędnego, a także związanych z nią nowych technologii oraz zagadnienia prawne.

Celem organizowanej przez Lipińscy Domy IV Akademii Energooszczędności oraz Targów Budownictwa Ekologicznego jest promowanie ekologicznych rozwiązań w budownictwie dających efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i znaczne oszczędności energii. Podczas akademii będzie można dokonać także analizy nowych technologii i systemów oraz ich uzasadnienia ekologicznego i ekonomicznego.

Tym razem uczestnicy Akademii otrzymają odpowiedzi na pytania m.in.:

* jak praktycznie wykorzystać rozwiązania zmniejszające zużycie energii?
* jak pozyskać energię alternatywną do poprawy bilansu cieplnego budynku?
* jak prawidłowo oszacować nakłady inwestycyjne na dom energooszczędny, aby zwróciły się jak najszybciej

Zaproszeni goście opowiedzą także o wykorzystaniu nowych technologii w budownictwie, oraz o tym:

* jak nie utracić zakładanych znakomitych parametrów zapotrzebowania na ciepło, poprzez zlekceważenie negatywnego wpływu mostków termicznych?
* jak dobór nowoczesnych systemów grzewczych wpływa na realne koszty ogrzewania?
* jak połączyć dobre parametry materiałów izolacyjnych z wytrzymałością materiałów konstrukcyjnych?

Wykładowcami podczas Akademii Energooszczędności będą między innymi:

* Instytut Budynków Pasywnych przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii
* mgr inż. Jerzy Żurawski - audytor Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, CEM (Certified Energy Manager), audytor UE
* dr Jarosław Gniazdowski - Uniwersytet Zielonogórski, Prezes lubuskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
* Tomasz Zubilewicz - synoptyk, popularny prezenter pogody
* Ludwika i Miłosz Lipińscy - architekci, autorzy pierwszego certyfikowanego domu pasywnego w Polsce.

Zapraszamy do wzięcia udziału!
Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Zobacz, jak było na poprzedniej, III Akademii Energooszczędności

Kampania Energetyka Zrównoważona Środowiskowo dla Europy 2005-2008

Projekt Lipińscy Dom Pasywny 1 został wybrany do grona Partnerów Kampanii Energetyka Zrównoważona Środowiskowo dla Europy.

Tytuł Oficjalnego Partnera jest dla nas ważnym potwierdzeniem rzetelnego podejścia do kwestii energooszczędnych, a przede wszystkim potwierdzenie, że nasze autorskie rozwiązania skutecznie obniżają zapotrzebowanie budynku na energię. To wyraz uznania dla naszego biura współpracującego z Instytutem Budynków Pasywnych przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii w Warszawie. Od kilku lat edukujemy inwestorów, wykonawców, producentów i innych projektantów, aby budowanie domów energooszczędnych było łatwe, niedrogie i powszechnie dostępne. Pokazowy dom pasywny w Smolcu pod Wrocławiem, który uzyskał certyfikat Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt, jest obiektem wspomagającym edukację energetyczną. Udostępniony na co dzień do zwiedzania, corocznie reprezentuje Polskę na Międzynarodowych Dniach Domów Pasywnych. W tym czasie odbywają się pokazy i prelekcje oraz targi energooszczędności. Takie działania są doskonałym narzędziem zwiększającym świadomość na temat korzyści jakie płyną z energooszczędności.
Kampania Energetyka Zrównoważona Środowiskowo dla Europy (Sustainable Energy Europe) jest europejską kampanią na rzecz zmiany krajobrazu energetycznego i powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej. Kampania ma pomóc osiągnąć cele polityki energetycznej UE w obszarach odnawialnych źródeł energii, energooszczędności, czystego transportu i paliw alternatywnych. Konkretne cele Kampanii to:
- podniesienie świadomości decydentów na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim,
- promowanie najlepszych metod postępowania,
- zapewnienie wysokiego poziomu świadomości publicznej, zrozumienia i wsparcia,
- stymulacja trendów niezbędnych do zwiększenia prywatnych inwestycji w technologie dla energetyki zrównoważonej środowiskowo.
Więcej informacji na stronie www.sustenergy.org.<POPRZEDNIE   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22   NASTĘPNE>

Projekty domów, domy gotowe

Polecane projekty domów

Design 2006 © DeSER Designers Group