AKTUALNOŚCI

Dotacja dla energooszczędnego budownictwa z NFOŚiGW

Projekty domów z dopłatą. Wiele wskazuje na to, że od początku 2013 roku każdy, kto podejmie budowę domu energooszczędnego lub będzie kupował taki dom czy mieszkanie od dewelopera, będzie mógł starać się o dofinansowanie z programu dopłat do kredytów na domy i mieszkania energooszczędne.

Program jest dopiero na etapie konsultacji. Jego celem jest wykazanie potrzeby stawiania energooszczędnych domów i mieszkań, wsparcie budownictwa energooszczędnego oraz uniknięcie emisji ko. 50 tys. ton CO2 rocznie.

Beneficjentami mają być osoby fizyczne, które rozpoczną budowę domów energooszczędnych od roku 2013 i osoby, które takie domy czy mieszkania zakupią u deweloperów.

Nie ustalono jeszcze kryteriów, jakie będą musiały spełnić projekty i realizacje. Prawdopodobnie powstanie ciało weryfikujące zarówno rozwiązania projektowe jak również monitorujące realne osiągnięte rezultaty oszczędności w gotowych budynkach. Projekt zakłada dopuszczenie do dotacji domów i mieszkań w standardzie pasywnym i bardzo dobrym energooszczędnym. Nie łatwo będzie, zatem sprostać wysokim wymaganiom.

WIĘCEJ  

Za oknem zima a w domu pasywnym ciepło i tanio.

Było bardzo miło, łagodna zima, wszyscy cieszyli się względnie niskimi rachunkami za ogrzewanie, aż nagle pod koniec stycznia przymroziło i trzyma, i wszystko wskazuje na to, że potrzyma długo jeszcze. Posiadacze średnich i większych domów muszą złapać się za portfel i przeszacować wydatki. Jedną z większych pozycji będzie energia. Wielu z Was płaci 800, 1500, a nawet 2000zł miesięcznie za ogrzewanie w takie mrozy.
A nasz dom pasywny trzyma się dobrze i mimo że energia elektryczna drożeje i aura nie sprzyja (mało słońca) ogrzewamy dom wydając niewiele. Ostatnie analizy wskazują, że w styczniu trochę ponad 200zł. A w cieplejszym grudniu poniżej 100zł. Dom nie jest zamieszkały, nie dogrzewają go mieszkańcy, gotowanie, oświetlenie czy telewizja itp. A w domu pasywnym ma to ogromne znaczenie. Musimy, zatem w zimne i pochmurne dni użyć grzejnika elektrycznego a i tak rachunki za ogrzewanie są niskie.WIĘCEJ  <POPRZEDNIE   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22   NASTĘPNE>

Projekty domów

Polecane projekty domów

Design 2006 © DeSER Designers Group