AKTUALNOŚCI

Lipińscy Domy - O świecie projektów, przepisów i budujących – Dom Pasywny

Powstał kolejny odcinek programu: "Lipińscy Domy - O świecie projektów, przepisów i budujących – Dom Pasywny".

Pokazujemy w nim jakiego typu domy trzeba będzie budować w Polsce już w roku 2020 w związku z obowiązującymi od stycznia 2014 nowymi warunkami technicznymi W najnowszym specjalnym odcinku ukazujemy zalety domu pasywnego, na podstawie realizacji pierwszego certyfikowanego domu pasywnego w Polsce.


Nowy Katalog Energooszczędne Domy Gotowe nr 15 jest już dostępny!

W nowym roku czeka nas kolejna zmiana przepisów, dotyczących projektowanych domów, głównie w kontekście zapotrzebowania domu na energię. Kluczowy stanie się wskaźnik Ep (oznaczający poziom zużycia energii pierwotnej do ogrzania budynku i zaspokojenia jego potrzeba bytowych), który od stycznia 2014 nie będzie mógł przekroczyć 120kWh/m²/rok, a w kolejnych latach będzie musiał wynosić maksymalnie 95kWh/m²/rok (2017) i 70kWh/m²/rok (2021).
Nie jest to ani pierwsza zmiana, ani też nie będzie ostatnia. W związku z tym już teraz projektujemy nasze domy tak, żeby nie tylko spełniały aktualne, czy najbliższe planowane wytyczne, ale pozostawały zgodne z normami przez kolejne lata. Ważne jest dla nas również, żeby znaleźć złoty środek pomiędzy tym, żeby dom był jak najbardziej przyjazny środowisku, ciepły i energooszczędny, a przy tym, żeby koszty budowy nie były zbyt duże. Lata naszej pracy, doświadczenia, praktyki i ciągłego dokształcania się zaowocowały tym, że pracownia Lipińscy Domy postrzegana jest jako specjaliści w projektowaniu domów energooszczędnych, z czego jesteśmy bardzo dumni, a nasi Klienci mogą być pewni, że otrzymują produkt najwyższej jakości.
Przygotowana przez nas kolekcja jest ciągle powiększana, mamy domy dla każdego – niewielkie domy dla singli i seniorów, propozycje wygodnych domów dla młodych rodzin, szukających swojego pierwszego lokum, domy tradycyjne, cieszące się coraz większą popularnością domy nowoczesne i podmiejskie rezydencje. Śledzimy trendy w projektowaniu, monitorujemy potrzeby rynku, bierzemy pod uwagę sugestie naszych klientów. Dzięki temu wszystkie nasze projekty są funkcjonalne, dobrze zaplanowane, i - co ważne, posiadają swój niepowtarzalny styl, co wyróżnia je z pośród tysięcy obecnych na rynku projektów katalogowych. Wystarczy jeden rzut oka i już wiesz, że patrzysz na dom od Lipińskich.
Katalog Energooszczędne Domy Gotowe nr 15 można obejrzeć w formie elektronicznej pod poniższym linkiem.


<POPRZEDNIE   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22   NASTĘPNE>

Dom, domy, projekty domów

Polecane projekty domów

Design 2006 © DeSER Designers Group