AKTUALNOŚCI

Za oknem zima a w domu pasywnym ciepło i tanio.

Było bardzo miło, łagodna zima, wszyscy cieszyli się względnie niskimi rachunkami za ogrzewanie, aż nagle pod koniec stycznia przymroziło i trzyma, i wszystko wskazuje na to, że potrzyma długo jeszcze. Posiadacze średnich i większych domów muszą złapać się za portfel i przeszacować wydatki. Jedną z większych pozycji będzie energia. Wielu z Was płaci 800, 1500, a nawet 2000zł miesięcznie za ogrzewanie w takie mrozy.
A nasz dom pasywny trzyma się dobrze i mimo że energia elektryczna drożeje i aura nie sprzyja (mało słońca) ogrzewamy dom wydając niewiele. Ostatnie analizy wskazują, że w styczniu trochę ponad 200zł. A w cieplejszym grudniu poniżej 100zł. Dom nie jest zamieszkały, nie dogrzewają go mieszkańcy, gotowanie, oświetlenie czy telewizja itp. A w domu pasywnym ma to ogromne znaczenie. Musimy, zatem w zimne i pochmurne dni użyć grzejnika elektrycznego a i tak rachunki za ogrzewanie są niskie.

Jeśli ktoś z was przejeżdża przez Wrocław lub jest z Wrocławia i okolic zapraszamy do obejrzenia domu pasywnego w Smolcu. Wizytę należy wcześniej umówić z Panem Markiem Glapą. Podajemy numer kontaktowy 601 077 771.
Dom, pomimo że skończył już 6 lat ciągle wzbudza emocje. Odwiedzają go licznie inwestorzy, i różne organizacje. Odbywało się spotkanie w ramach klastra budowlanego z Leszna. Odwiedzili nas młodzi członkowie Polskiego Klubu Ekologicznego.
Nieustająco interesują się naszym domem pasywnym media. Ostatnio gościliśmy telewizję TVN i telewizję TRWAM.

Warto przejrzeć naszą kolekcję domów energooszczędnych. Po to właśnie wybudowaliśmy dom pasywny, aby zweryfikować wiedzę i nabrać doświadczenia niezbędnych w projektowaniu domów energooszczędnych. Nasze domy są dzięki temu tanie w realizacji i oszczędne. Zużywają nawet 4 razy mniej energii, co daje oszczędności liczone w tysiącach złotych rocznie. Koszty budowy natomiast są większe o 6-8%. To bardzo niewiele. Jeśli ktoś z Was weźmie kredyt na budowę takiego domu to w 20 ? 30 lat większą część spłaci z oszczędności na ogrzewaniu. Jest, o czym pomyśleć prawda.
Zobaczcie naszą kolekcję projektów domów energooszczędnych i zwróćcie uwagę na nowości, których sporo wprowadziliśmy już w tym roku.

Zobacz nowe projekty domów energooszczędnych
WIĘCEJ    WRÓĆ

Projekty domów, domy gotowe

Polecane projekty domów

Design 2006 © DeSER Designers Group